Madosan
RAF SİSTEMLERİ

NUMUNE ÜRETİMİ

NUMUNE ÜRETİMİ

Siparişin başlangıcında müşterinin istediği teknik özelliklerde ve ölçülerde bir adet üretim yapılır. Sipariş numunesi olarak adlandırılan bu ilk çalışma müşterinin numune üzerinden değerlendirme yapması ve istediği değişiklikleri belirtmesi istenir. Yapılan değerlendirmelere göre daha sonra ürün parti üretimi için hazırlanır. Müşterinin numune görmek istemesinin sebebi tüm ölçülerde aynı teknik özelliklerin sağlanıp sağlanamadığını görmek ve ölçülere uygunluğu kontrol etmektir. 

Parti üretime geçmeden önce numunelerin onayı alınır. Üretim onayı adı da verilen bu onay sayesinde müşterinin daha sonra herhangi bir değişiklik yapması veya siparişi iptal etmesinin de önüne geçilmiş olunur. 
 
Numune üretimi, üretime geçmeden önce mamülü bütün olarak görmek ve hatalara zamanında müdahale etmek açısından önemlidir. Bu durum zaman ve malzeme kaybını  
minimuma indirir. Ayrıca ürünün üretimi için gerekli olan üretim programının ve işlem basamaklarının başka bir deyişle akış organizasyonunun hazırlanması için ana kaynaktır.